Зв'яжіться з нами:

Що таке інтернет речей або IoT

Інтернет речей – концепція обчислювальної мережі фізичних предметів, оснащених вбудованими технологіями для взаємодії один з одним або з зовнішнім середовищем, яка розглядає організацію таких мереж як явище, здатне перебудувати економічні та суспільні процеси, що виключає з частини дій і операцій необхідність участі людини.

Де використовується IoT і навіщо це потрібно у глобальному сенсі

Навіть знаючи саме поняття IoT не завжди можна зрозуміти для чого воно та де саме його застосовують. Інтернет речей – це не маркетплейс одягу, це одна з найпрогресивніших технологій сьогодення.

Застосування IoT доцільне там, де необхідна систематизація, спрощення складних процесів, ускорення роботи. Сьогоді IoT використовують у таких галузях:

  • Розумний дім;
  • Охорона здоров`я;
  • Енергетика;
  • Виробництво;
  • Сільське господарство;
  • Бізнес-процеси компаній;
  • Клієнтоорієнтованість

Платформи IoT

інтернет речей

Рішень для IoT сьогодні достатньо, проте обирати необхідно вдумливо, адже запровадивши його, з ним далі і прийдеться працювати, тобто довірити компанію. Платформи, які можуть забезпечити найбільш оптимальне середовище для запуску додатків IoT, та які підтримують інтернет функції для додатків – запуск, обслуговування, аналітика, зберігання даних і заходи безпеки:

  • Amazon Web Services – комерційна публічне хмара, яка підтримується і розвивається компанією Amazon з 2006 року. Надає передплатникам послуги як по інфраструктурній моделі (віртуальні сервери, ресурси зберігання), так і платформного рівня (хмарні бази даних, хмарне сполучне програмне забезпечення, хмарні безсерверні обчислення, засоби розробки).
  • Microsoft Azure – хмарна платформа компанії Microsoft. Надає можливість розробки, виконання додатків і зберігання даних на серверах, розташованих в розподілених дата-центрах.
  • ThingWorx IoT Platform – включає можливості передачі, контекстного підбору і синтезування даних при одночасній координації процесів і надання ефективних веб-середовищ, мобільних середовищ і середовищ доповненої реальності.
  • IBM Watson - суперкомп'ютер фірми IBM, оснащений системою штучного інтелекту.
  • Cisco IoT Cloud Connect - програмний пакет на основі хмарності, який пропонує рішення для мобільних операторів.
  • Salesforce IoT Cloud - інтегрована система, з'єднана з пристроєм IoT з власними клієнтами прямо в структурі Salesforce.
  • Oracle Integrated Cloud - складається з великої бібліотеки адаптерів між Oracle та сторонніми SaaS та локальними додатками, які дозволяють швидко та легко інтегрувати та надавати нові бізнес-послуги.
  • GE Predix – платформа для збору та аналізу даних із промислових машин. General Electric планує підтримувати швидкісні промислові Інтернет-сервіси та магазини, що пропонуються.

Які можуть бути зв`язані з цим ризики

Хоча Інтернет речей і вважають проривом та новими можливостями, разом з тим бізнес може з зіткнутися зі складнощами втілення в життя концепції IoT, так само як і з новими ризиками, з якими раніше він можливо не стикався зовсім.

система

Примітно, що в галузях, орієнтованих на виробництво складної продукції, Інтернет речей пов'язується не тільки з оснащенням датчиками кінцевих виробів. IoT стає частиною культури самого виробництва, що в свою чергу може зажадати більш детальних і розвинених схем управління, наявності складного і дорогого обладнання, більш високої кваліфікації персоналу і нових підходів до інформаційної підтримки бізнесу.

IoT вже здатний покрити автономне управління цілим містом, що вже тут говорити про можливості в побуті чи бізнесі. Можна брати найсміливіші, і здавалося б неможливі ідеї, і постаратися їх реалізувати за допомогою інтернету речей. Питання  тільки в часі, засобах, і команді фахівців.