Що таке візуальний маркетинг

30.06.2020

Візуальний маркетинг(visual marketing) – це спосіб об`єднати об’єкт з контекстом, в якому він поміщений. Умовно кажучи, це інструмент, який допомагає візуалізувати продукт у вигідному світлі для цільової аудиторії. Ми часто можемо його зустріти у моді, косметичній індустрії, event-менеджменті. Важливість візуального маркетингу в тому, що він допомагає покупцям звернути увагу на товар та запам`ятати його.

Основні види візуального контенту

Візуальний контент можна ділити на багато різних видів та підвидів, проте, звісно ж, існують основні, якими користуються більшість маркетологів у своїх проектах:

 1. В першу чергу – це зображення. За допомогою картинок, людям найлегше передати емоції та цілі. Не потрібно вчитуватися та розгадувати сенс акції, достатньо один раз поглянути на фото, банер, чи листівку, і все стає зрозумілим. Також зображення допомагають розбавити текст, надати йому легкості.
 2. Відео на другому місці, адже хоч воно і потребує більше часу на перегляд, аніж картинка, проте може містити більше корисної інформації для користувачів. Огляди товарів, послуг, яскраві рекламні ролики, відеоряд із влучним музичним супроводом легко запам’ятовуються та не обтяжуючі в переглядах.
 3. Інфографіка – найефективніший спосіб донести складну інформацію. За допомогою візуальних схем можна скомпонувати велике скупчення чисел, складні ланцюги дій, умови акцій.
 4. Презентації відносяться до бізнес-інструментів, які вигідно поєднують інформацію та візуальну частину. Замість того, щоб розглядати складні таблиці та графіки, аудиторія може сприймати контент одним поглядом. Саме тому для комерційних пропозицій, бізнес-зустрічей обирають презентації.

Можливості та інструменти візуального маркетингу

Visual marketing – один з найкращих та найефективніших інструментів реалізації у сьогоднішньому сучасному світі.  Можливості цього напрямку багатообіцяючі, адже лише один вдалий проект може забезпечити впізнаваність та успіх бренду на роки.

Окрім методів, що направлені на візуальне просування компанії загалом, існує стратегія Я-бренду. За допомогою уособлення підприємства на одній людині через її фото та особисті розповіді, формується загальне сприйняття образу бізнесу. А також, часто маркетологи поєднують у своїх проектах візуальний маркетинг з сенсорним маркетингом.

Допоміжними інструментами для застосування візуального маркетингу служать безліч сервісів, які сприяють забезпеченню успішних акцій. Серед найактуальніших варто виділити наступні:

 • CTA-кнопки допомагають у збільшені продажів. Існує думка, що найефективнішими кольорами для них є зелений та червоний, проте це не так. Важливо, щоб кнопка виділялася із загальної гами сторінки. Тобто, якщо на в дизайні лендінгу домінує синій колір, то кнопку можна робити, наприклад, жовтою. Контраст теплих та холодних відтінків завжди привертає увагу аудиторії.
 • Соціальні мережі – це ідеальне середовище для використання яскравого візуального контенту. Більшість користувачів мають акаунти в Instagram та Pinterest саме для того, щоб отримувати враження від яскравого контенту та ділитися ним.
 • Платформи Youtube, Coub, Vimeo, TikTok допомагають у просуванні відеоконтенту. При чому, якщо раніше вважалося необхідним викладати лише професійне відео, відзняте на камеру, для підвищення переглядів та підписників, то зараз практично будь-який телефон пропонує досить непогану якість зйомок.

5 причин чому потрібно переходити на візуальний маркетинг

Безперечно, текст, який глибоко розкриває тему, замінити одним зображенням не вдасться. Проте, доповнити його картинками – вдалий спосіб розбавити «полотно» інформації. У випадку з відео, іноді навіть простіше відзняти той же огляд товару, аніж описувати його абзацами. Але замість того, щоб просто розповідати про загальні вигоди від Visual marketing, краще навести кілька впливових фактів:

 1. 90% усієї інформації людина фіксує очима.
 2. Аудиторією все складніше сприймаються великі тексти. Це обумовлено нестачею часу суспільства та бажанням заощадити енергію.
 3. В листах, де є слово «відео», CTR зростає до 65%.
 4. Візуальний контент – візитна картка компанії, з яким соціум і надалі її асоціюватиме, що добре впливає на впізнаваність. 74% SMM-щиків використовує цей інструмент у своїх проектах.
 5. Візуальне сприйняття обробляється мозком швидше в 60 000 разів, ніж інші.

Інші новини